Únor 2016

Párty co není párty a přitom je párty

10. února 2016 v 16:26 | Nika Smith
Právě mám moc dobrou náladu a jsem plná energie, a tak jsem se rozhodla napsat další článek, plný mých (ne)důležitých úvah, u kterých si můžete odpočinout a nehledat moc hluboké myšlenky! Tak jdeme na to!
Pokud jste někdy pořádali párty a hledali na ni hru, určitě víte, že na netu najdete vždy něco s alkoholem, ať už chcete či nechcete. My jsme dnes slavili Terezčiny narozeniny a alkohol jsme tam nechtěli, lhala bych, kdybych řekla, že jsme nad tím neuvažovali, ale v půlce oslavy mi něco došlo....
Když se teď dívám, jaké mají moji vrstevníci oslavy, je to samý alkohol, mariuhana a podobně. Nedávno jsem slyšela spolužáka, jak si stěžoval, že párty bez alkoholu bude na nic. My jsme celou místnost vyzdobili balonky a první co jsme udělali bylo, že jsme si sedli a začali si povídat, nakonec jsme vzali dětské šampaňské a jako vždy začali vzpomínat, kolik lidí jsme už ním málem zranili, když jsme nechávali špunt, aby letěl po ulici... No dobře, hlavně Tadeáš většinou někoho sejmul.
Pronesl se přípitek, popřáli jsme Terezce a začali jsme hrát twister, hráli jsme flašku, just dance, povídali jsme si a najednou jsme seděli rozložení po místnosti a všichni jsme zpívali karaoke. Ani už nevím, jak se to stalo, jen vím, že jsme všichni klidně seděli, zpívali-většinou falešně zpívali- a já jsem nasávala ten úžasný moment. Došlo mi, že je skvělé mít přátele, se kterými se nikdy nenudíte a stále se smějete, ale není nad to mít přátele, se kterými můžete být v klidu, mlčet, aniž by to bylo trapné. Přátele, se kterými můžete probírat i vážné věci a přátele, bez kterých si neumíte představit život. A najednu jsem si říkala... A kde je ten alhokol teď? Nikde... A bavíme se? Bavíme. Můžeme říct, že by jsme si to míň užili? Ne. Může někdo říct, že by tu brečel nebo měl třeba jen desetinu oslavy špatnou náladu? Taky ne. Závislačíme na telefonech? Ne. Budeme z tohohle mít doma problémy? Stěží. Jsme stále všichni spolu a nikdo tu není ani chvilku sám, aniž by chtěl? Jsme.
A tak mi došlo, že ten alkohol vlastně není potřeba, že si ho moji vrstevníci berou jen proto, aby si přišli dospělejší, aby mohli ostatním ukázat, že oni na to mají a aby měli o čem mluvit, protože mluvit o tom, jak jste se najednou ocitli v prázdné místnosti, protože na vás ostatní zapomněli nebo odběhli dřív, než jste si toho stačili všimnout, není super storka ze supr párty. Možná, že dospělí by si měli častěji zkusit párty, která není párty, ale přitom ní je. Párty bez alkoholu. Buďte originální, pařte bez paření!
OOO:)