Klaďasové jsou nuda (?)

9. ledna 2016 v 21:45 | Nika Smith
Nevím, jestli jsem jediná, kdo si toho všiml. Ale zdá se mi, že poslední dobou je děsně IN zamilovávat se do záporáků místo do klaďasů. Jak už můžete vědět, miluju Avengers! Samozřejmě miluju ten film, ale mluvím o týmu, miluju tým Avengers. Ať už ty herce nebo postavy.

Jenomž většina fanoušků, jako kdyby se zbláznila a místo toho, aby se zamilovali do krásných očí Thora, vypracovaného těla Steva, vtipných hlášek Tonyho, bezstarostnosti Clinta nebo do románku Bruce a Nat, se zamilovali do Lokiho! Jako vážně? (Loki je bratr Thora, je to Bůh, který se snažil zničit naší planetu a vůbec udělal spoustu strašných věcí...)
Dobře, dobře. Nikdo mu neupírá jeho pěkné lícní kosti, ale to je důvod, proč se zamilovat do herce, případně do kterékoliv jeho jiné role! Ale do záporáka? Ještě bych možná pochopila, že někdo fandí nějakému herci, ten ztvární záporáka a fanoušek si tedy zamiluje záporáka. Ale vážně nedokážu pochopit, že si nejdřív zamilujete záporáka a až potom herce nebo jenom záporáka.

Stejně to je s Harrym Potterem. Úžasná kniha, dobrý film.
Ale nikdy asi nepochopím, jak někdo může číst sedm knih, kde je stále ve středu dění Harry, prožít všechny ty strašné věci s ním-ať už mu je způsobil Dudley, Malfoy, Snape nebo Voldemort-a pak říct, že má rád Malfoye a ještě to odůvodnit, že na posledních pěti stránkách už nebyl zlý... No hodný taky nebyl.

A mohla bych takhle pokračovat... Dost jsem se tedy zamýšlela. Pokud je záporák hlavní postava, přijde mi to v pořádku. Příběh je třeba o lupiči, který se snaží uniknout policii, no jo, tak jasně, že nebudete fandit policii.


Ale když není hlavní postava? Je jasné, že někteří lidé to dělají, protože se chtějí odlišit. Být originální je super! Ale fandit kvůli tomu záporákům nebudu, to nepovažuji za originalitu, ale za podraz. Jsou lidé, kteří to dělají, protože herci, kteří záporáka ztvárňují jsou prostě děsně HOT!
No... co si budeme povídat, to je jeden z těch lepšíh důvodů, ale mě osobně to stále nepřesvědčilo. Potom tu jsou lidé, kteří mi dlouze odůvodní, že mít rád klaďase, jen protože to tak má být je hloupost a že i na záporácích se dá najít spousta věcí, obzvlášt, když se začnete šťourat v jejich minulosti a zjistíte, že mají důvod proč být záporní.


To je moc pěkné, ale jak se znám, reagovala bych také dlouhým odůvodněním, že záporak je prostě zlá postava a ve skutečnosti by jsme také nekamarádili se zlou osobou a neodpustily by jsme jí vraždu, jen protože měla v dětství trauma. Takhle to prostě nefunguje. Možná mám moc upnuté názory, ale nechápu to, nechápu jak někdo může sedět u filmu a doufat, že záporák zabije hlavního hrdinu. Nemluvě o tom, že je to většinou předem prohraný boj, tak ještě, že ti režiséři jsou normální a fandí klaďasům!
OOO:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama