Listopad 2015

Tenhle článek neobsahuje moc silných slov...

15. listopadu 2015 v 21:36 | Nika Smith
Mohla bych mluvit pořád a pořád a pořád a pořád... Mluvím když jsem smutná, když jsem šťastná, když mám deprese, když někam jdu, když se nudím, když se mi něco líbí, i když se mi něco nelíbí. Prostě stále mluvím. Nedávno udělal Tadeáš takové zvláštní gesto, Terezka se ho zeptala, co to dělá a on ukázal na Moniku a povídá: ,,Monča furt jí, ty se stále culíš a tahle neustále kecá. Tak i já musím něco dělat pořád dokola."
Slova jsou pro mě prostě něco, čím dokážu zahnat depky a udělat se šťastnějším. Když jsem smutná, mluvím o tom a pak mám dojem,že jsem ze sebe vypustila smutek, jako vodu z vany. Když jsem šťastná, podělím se o to s ostatními a mám dojem, že i oni jsou šťastnější, nebo mě prostě potěší jejich reakce.
Pokud máte twitter, možná jste si už všimli účtu @zznameni, kde se každý den píše, jak se kdo chová, dle toho, ve kterém se narodil znamení. Denně tam píše několik lidí, že i přesto, že horoskopům nikdy nevěřili, vše na ně sedí.
Jednou se tam objevilo: ,,Pokud XXX někomu ublíží slovy, udělal-a to záměrně, věděl-a, že ublíží."
To jsem celá já! Vždy když něco řeknu, mám to předem promyšlené. Lidé mi někdy říkají: ,,Tak tohle bylo hnusný, promysli si to, než něco řekneš." Jenomže já prostě hnusná být chtěla. Nedělám to často a neříkám to lidem, kteří si to nezaslouží, ale když už, tak o tom vím.
Je zajímavé, že slova, dokážou často ublížit víc, než činy a činy dokážou často potěšit víc, než slova... Mohlo by to být tím, že lidé toho víc namluví, než udělají. Takže mluví o hnusnějších věcech, než jakých by byli schopni a když už udělají něco malého a pěkného, je fajn, že dokážou víc, než mluvit.
Lidé si často dokážou vykládat "sílu slov" ve špatném smyslu slova, ale není to tak. Na dálku tím uděláte to nejlepší co můžete. Lidé za den řeknou spoustu slov, některá jsou špatná, některá dobrá. Některá duchaplná jiná nesmyslná a některá jsou silná a jiná bezvýznamná. I přesto, by mělo být každé slovo promyšleno a každý problém vyřešen...
Přeji vám, aby Vaše slova byla silná, i když jich je třeba méně... Aby Vám nikdo neříkal silná slova ve špatném slova smyslu a aby jste byli vždy Originální!
OOO:)