Říjen 2015

10 důvodů proč milovat knihy

20. října 2015 v 19:42 | Nika Smith
Nazdárek lidičky!
Nebudu to asi nějak okecávat, jen jsem se dnes koukla na téma týdne a je úplně perfektní, v hlavě mám nápadů, že nevím, který použít dřív, takže když bude čas, dám během tohohle týdne ,,10 důvodů proč...." za každý den! :) Tedy... pokud budete chtít. Napište do komentů, zda máte zájem! ;)
10 DŮVODŮ PROČ MILOVAT KNIHY
1. Ty chvíle, kdy si čtete a kniha vás vtáhne do děje natolik, že nevíte co je realita a co příběh, jsou boží tak moc, že celý život budete hledat knihy, které ten pocit zopakují. Je to něco, čeho se nenabažíte! Pocit k nezaplacení! <3

2. Nevím jak vy, ale já se neustále zamilovávám do filmovýh postav a nakonec do herců, kteří je ztvárnili. Nemůžu si pomoci. Když se nad tím ale zamyslím, láska ke knižním postavám je mnohem silnější, miluju totiž HLAVNĚ jejich nitro, ne zevnějšek. Nemluvě o tom, že když se zamiluju do Kapitána Ameriky a pak zjistím, že Chris Evans bere drogy, všechno to zkazí. (Pouze příklad, netvrdím, že ty drogy Chris bere!) Každopádně když se zamiluju do Bena Jonese, můžu si ho představovat jak chci a nikdo jiný než Ben v mé hlavě a Ben na listech Dívky 15 prostě neexistuje!

3. Knihy jsou mnohem menší klišé než filmy. ,,Nejmíň obíbená holka na škole, nádhernej a oblíbenej kluk. O kluka se zajímají sexy kočky, ale on je tak moc nenamachrovanej, že řekne, že chce tu totálně nejmíň oblíbenou holku, která je úplná troska. Najednou se ta holka upraví, jako kdyby to přdtím neuměla a teď prošla nějakým kurzem a je z ní princezna. Upřostřed maturáku spolu tancují ploužák, jsou zvoleni králem a královnou plesu a všichni jsou šťastní až na mega obíbenou a krásnou holku, protože nemá kluka svých snů a všem se z čista jasna rozsvítilo a pochopili, že je to pipka.... No schválně, ve kterém filmu o střední to tak nebylo? Jo už vím! Tam kde byla oblíbená holka a neoblíbenej kluk...." Neříkám, že knihy nebyvají zasněnými bláboli a stejné zápletky se tam neobjevují, ale tím, že přečíst knihu vám trvá déle než zhlédnout film, máte to lépe dávkované a určitě to není v každé knize.

4. Rozhodně je taky skvělý pocit, že čtete. Zkrátka a dobře v dnešní době moc lidí nečte a to, že jste dokázali přečíst další knihu ve vás musí vyvolat pocit hrdosti na sebe samotné!

5. V knize vám někdo něco popisuje, ale ač vám to může popsat sebepodrobněji, vždy si to můžete představit jak je vaší fantazii libo a to my přijde úchvatné. Protože když je kniha zfilmována, jste jednak omezeni fantazií režiséra, jednak financemi na film a jedna dnešní technikou...

6.Knížky strašně pěkně voní, naše profesorka literatury vždy řekne: ,,Než začneme číst, můžete si zafetovat." I lidi, kteří nejsou vášniví čtenáři, zvednou knihu a začnou si k ní čichat. Ale viděli jste někdy někoho, jak si čichá k USB nebo DVD?

7. Když koukám na televizi, musím stále něco dělat. Být na telefonu, kreslit si a ještě k tomu jíst. Ale u knihy se totálně odpoutáte od reality a začnete se soustředit jen na ni. I když vás první stránku stále rozptyluje ta myšlenka, že vám někdo napsal.

8. Pokud se zamilujete do knih, můžete jít a zkusit napsat svůj vlastní příběh, ale málokdo jde a zkusí zrežírovat film. Kniha je umění, které nezvládne každý, ale může si ho zkusit každý. Osobně chci být jednou režisérkou, momentálně režíruju představení a řekla bych, že režie je mnohem spíš něco, co dokáže spousta lidí, ale málokdo se k tomu dostane.....

9. Knihy nejsou levná záležitost, ale pokud jdete do knihovny, rozhodně vás to vyjde levněji, než půjčovna filmů. Samozřejmě, film si můžete stáhnout či pustit online, ostatně spoustu knih také seženete v e-verzi. Teď namítáte: ,,Přeci s sebou nebudu brát do vlaku počítač, abych si početl-a" Přesně tak... a proč tahat notebook, aby jste se podívali na film? Knihy můžete brát téměř kamkoliv, nepotřebují nabíječku a jsou boží.

10. A nakonec tu je citát od mého miláčka Jonnyho Deppa. ,,Čtení je sexy!"
OOO:) Nika