Září 2015

Únik od reality

25. září 2015 v 20:32 | Nika Smith
Znáte ten pocit, když jste smutní a nutně potřebujete uniknout od reality? Ten pocit, když máte chuť myslet na cokoliv jiného, jen ne na realitu? ...Já ne! No... dobře, tak kecám. Jasně, že znám! Myslím si, že každý na to má své způsoby, tak co si jih pár předat? Já Vám napíšu pár svejch a těch co jsem slyšela a vy mi napíšete zase to, co děláte vy.
1. Občas je dobrý číst si, někdy se mi však stane, že mám hlavu plnou problémů, čtu a najednou zjistím, že nemám ponětí, o čem poslední tři kapitoly byly. Právě proto dávám v této chvíli přednost audioknihám. Ležíte na posteli, kreslíte si, jíte, brečíte nebo cokoliv jiného a přitom posloucháte audioknihu... Rozhodně zkuste. Za chvíli se chtě nechtě vžerete do příběhu a přestanete vnímat realitu.
(Hvězdy nám nepřály už namluvené jsou!)

2. Přežírám se! Jím a jím a nakonec sním i ty problémy. Jenomže tohle vám fakt nedoporučuju! Nakonec jste naštvaní, že jste toho tolik sežrali a naštvanost řešíte jídlem, takže zase jít a zase se na sebe naštvete a takhle to u mě trvá celej život...... Začarovanej kruh!
(Pokud máte pevnou vůli, zkuste na nervy čokoládu!:))

3. Hodně skvělá je na únik z reality hudba! Ale upřímně mi ani moc nepomůže má oblíbená kapela, protože to ve mně vyvolává silné vzpomínky. Lepší je nějaká stará, dětská písnička. ANO! Myslím to vážně... Jasně, normálně to asi neposloucháte, ale v tuhle chvíli to je děsná oddychovka!
(Zrovna mě nenapadlo nic než čivava od Dády, ale zkuste něco, co jste poslouchali dřív!:D )

4. Oblíbeným únikem je i sport. Vymlátit se do boxovacího pytle, běžet a nezastavovat, potápět se, šermovat apod. Prostě každý sport, který vám pomůže!
(Uznávám, že takhle dobrá nejsem:D)

5. Skvělý film! Film, který vás vtáhne do děje, film, ve kterém budete zažívat problémy hrdiny a ne svoje. To je to správné! Zapněte televizi, jde se plakat nad mrtvým Jackem a Gusem a zlomenými srdci Rose a Hazel! Jdeme se smát kecům Tonyho a rozplývat se nad sladkým Deppem!
(Já ho prostě miluju!)

6. Někomu pomáhá jít do společnosti, někdo je radši sám. Každopádně je dobré to střídat!

(Pravý přítel tu pro vás je vždy, ale když máte problémy s ním...)
7. Mně nic nepomůže víc, než napsat svoje problémy na papír, hodit je do příběhu apod. Prostě se z toho vypsat! Rozhodně to zkuste taky! Napište vše co vás trápí, dejte svoje problémy papíru, ten je unese lépe než vy!
(Hlavní je dělat to, co vás baví!)

A jak jste na tom vy? Co pomáhá vám, jako únik z reality, jako úprk ze života? Určitě něco je! Přeji vám, aby ta realita bya krásná a vy nemuseli utíkat!
OOO:)
Nika Smith