Stereotypní myšlenky

19. srpna 2015 v 21:58 | Nika Smith
Přemýšleli jste někdy o tom, o čem přemýšlíte? Všimli jste si někdy toho, že jsou myšlenky, které Vás napadnou každý den, po celý Váš život? Neděsí Vás to někdy?
Jasně, jsou tu myšlenky jako: ´Potřebuju na záchod´ ´Mám žízeň´ ´Mám hlad´ nebo třeba ´Kolik je hodin?´ A to jsou věci, nad kterými přemýšlíte každý den-dovoluji si to tvrdit za Vás. Pak jsou tu myšlenky, nad kterými přemýšlíte občas, ale v podstatě Vás napadají během celého Vašeho života, né každý den, ale často. ´Nechce se mi vstávat´´Měl/a bych si ostříhat nehty´ ´Co dávají v TV?´ Třetí kategorie jsou myšlenky, které Vás napadají každý den, ale pouze v průběhu určitého období. ´Ten kluk/ta holka z Béčka má tak krásnej úsměv´´Už aby mi sundali sádru´
Jenže já se dnes chci věnovat úplně jiným myšlenkám! Myšlenkám, které nemá každý, jenom vy, myšlenkám, které třeba nejsou k životu potřebné (viz. první kategorie), ale i přesto Vás každý den napadají. Pro někoho to jsou myšlenky ´Jsem tlustý/tlustá´ a u někoho tahle myšlenka časem zmizí, někdo se s tím nesmíří. Pro někoho to je myšlenka ´Jdu se pomodli´ která se časem třeba teprve objeví. U někoho je to smutnější, třeba ´Umřel mi táta´ a nebo ´Jsem slepý´A ten člověk ví, že ho tohle bude napadat každý den, po zbytek jeho života a ta myšlenka už nikdy nezmizí.
Tenhle článek mě napadl, když jsem i já dostala takovouhle stereotypní myšlenku (a ne, nemyslím tím MILUJI JOHNNYHO DEPPA, protože to je kategorie 2-doufám), myšlenku z poslední kategorie, myšlenku, o které vím, že bude přicházet každý den, ale nikdy neodejde. O té myšlence jsem se pokoušela mluvit s několika lidmi, jenže nikdo to nepochopí, nikdo, komu to nevysvětlím takhle polopaticky, nikdo, kdo by si nepřečetl tenhle článek, jako vy! Uvědomujete si, kolik máte stereotypních myšlenek? Jenže uvědomte si, že jsou lidé, jejichž myšlenka je´mám děsný vlasy´nebo ´nesnáším svou celulitidu´ a pak tu jsou lidé, kteří mají myšlenky jako ´mám rakovinu´nebo ´pronásleduje mě Jan Žižka´
Neměli bychom se nad sebou všichni zamyslet? Neměli bychom si uvědomit, že některé naše stereotypní myšlenky jsou ubohé a trapné, a že bychom je měli nahradit myšlenkami ´jdu pomoci ostatním´nebo ´jdu se pomodlit´? Zamyslete se a zkuste si vymyslet něco originálnějšího, než stěžování si na svůj vzhled a na svoje finance a pokud jste to udělali, pomožte v tom ostatním! Buďtě originální!
OOO:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessa Error Tessa Error | E-mail | Web | 19. srpna 2015 v 22:15 | Reagovat

Zaujímavá téma a myšlienka. Ešte som nad svojimi myšlienkami takto nerozmýšľala :D keď nad nimi rozmýšľam, snažím sa prísť na to, prečo nad nimi rozmýšľam. Ale pekný článok, ktorý núti zamyslieť sa :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama