(NE)Originální

26. července 2015 v 16:52 | Nika Smith
WOW! Tohle téma se mi úplně mega hodí! Právě sem totiž přišla na svůj blog, abych ho trochu osvěžila, řekla jsem si, že ho obnovím, že sem budu psát své nápady a vše co jsem původně chtěla točit, budu psát.
Když jsem minulý týden přečetla knížku Nemožná holka @adorkable, zjistila jsem tam něco o generaci Y. Moje posedlost mít tak super blog, jako hlavní knižní postava, mě dohnala až sem a já si uvědomila, že to, jak stále poslouchám, že všichni chceme být slavní, že všichni si přejeme nedělat rukama a všichni chceme být bohatí, že to nejsou jen kecy, ale pravda.
Sakra! Připustila jsem si aspoň na chvilku, že bych někdy nemusela být slavná? Připustila jsem si, že když mi nevyjde kariéra novinářky- teď si asi říkáte, že s mým pravopisem je dost pravděpodobné, že nevyjde- herečky či režisérky tak nebudu moderátorka, ale třeba kuchařka, číšnice nebo cokoliv podobného? Připustila jsem si, že nejspíš nebudu mít svatbu s Johnnym Deppem, Tomáškem Klusem, Honzikem Říčařem, Pájou Calltou, Ondrou Havlem, Zacem Efronem nebo Blesk McQueenem?
Na jednu stranu si uvědomuji víc než dobře, co všechno je špatně, ale na druhou stranu nechci být já ta, která ustoupí-stejně jako všichni. Vždycky tu budou lidé, kterým nepůjde učení, nebudou mít dobré rodinné zázemí, kterým nevyjde jejich sen a nebo kteří prostě po slávě toužit nebudou, ale těch lidí je stále méně.
Rozkecávám se tu, aniž bych se dostala k jádru věci! Jde o to, že když už chceme být všichni slavní, měli bychom si uvědomit, že originalita je to nejhlavnější, ale v dnešní době jdou všichni s davem. Někdo se proslavil točením na youtube a všichni jdou a začnou také natáčet - hádejte kdo taky točí! *Jo, já! -
Při psaní tohoto článku to ve mně úplně řve! "KŘIČME DOST! KŘIČME START!" Pojďme všichni dělat to, co chceme doopravdy, ne to, co nás proslaví, pojďme všichni vymýšlet nové věci! Pojďmě si navzájem pomáhat a ne se potápět! Nekoukejme se na věk, Blitzen už nám ukázala, že to není důležité!
WOW! Tak jsem se vyvztekala a teď trochu klidněji.
Tenhle blog bude celý o originalitě o myšlenkách jedné "malé" holky a o myšlenkách generace Y! A můžu Vám řící, že další generace - Z??? - už nebudou chodit s davem, protože my nebudeme dav, my budeme jednotlivci, kteří jsou tým! Ale teď už dost mých keců! Přeju Vám krásný den a ať se na tenhle blog vracíte, ať už pro pobavení, pro čtení ujetejch článků, aby jste se měli nad čím vztekat, pro cvičení gramatiky- kdo u mě najde více chyb? - nebo jen tak, pro načerpání originality.
OOO :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 26. července 2015 v 21:51 | Reagovat

Teď si mě zaujala. Ještě jsem nebyla na blogu, u kterého se na mě hned v prvním článku ječí :D.
Nemožnou holku jsem taky četla, musím říct fakt dobrá knížka...
...myslím že se sem ještě vrátím. Nechceš si dát do menu odběr novinek? Pls. :)

2 new-articles new-articles | 27. července 2015 v 17:46 | Reagovat

No jo, asi nějakej výbušnej den :D Nemožná holka je super:) Hlavně ten kluk byl sympaťák :D Za vracení se budu moc ráda a o knížkách tu budu psát hodně:D Na ten odběr novinek kouknu :) Možná i přijdu na to, jak se to dělá :D
Moc díky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama