Duben 2014

Výraz, gesta, artikulace

27. dubna 2014 v 22:41 | Dominika
S kamarádkou jsme se rozhodli, že se vypravíme do divadla na představení Schopnosti žen. Po celodenním rozhodování co na sebe jsme ve čtvrt na osm vyrazili z domu a šli do divadla. Představení bylo od divadelního souboru U.F.O. (Unie Ftipných Osobností), které režíroval Jindřich Bartoš.

U.F.O.
Divadelní soubor U.F.O., vznikl v létě roku 2013 v Týništi nad Orlicí, jako ,,divoká" odnož místního souboru Jirásek.
Tento soubor má za cíl účast na divadelním festivalu Open Air 2014 v Hradci Králové, kde chtějí společně s místními kapelami, představit kulturu Týniště nad Orlicí.

O čem jsou Schopnosti žen?
Ženy mají spoustu schopností, většina z nich je jistě obdivuhodná, ale zamýšleli jste někdy nad schopností žen zamilovat se do naprostých pitomců? Každý člověk se s tím setkal. My jsme se nad tím zamysleli a rádi bychom Vám předali naše poznatky. Pojďme se na tuto problematiku podívat společně a třeba Vám naše hra odkryje možnosti řešení a poskytne rady do Vašich životů.

Můj zážitek, prožitek a názor...
Hned po příchodu do divadla jsme si za 20,- koupili s kamarádkou bílou a černou placku na podporu divadelního souboru. Usedli jsme do hlediště a po chvíli začalo představení. Dalo by se říci, že dalo našim bránicím pěkně zabrat... Schopnost žen zamilovat se do úplných pitomců byla samozřejmě pojmuta komediálně a tak se celé hlediště smálo. Po skončení představení hrála kapela Druhá identita a my jsme se mohli občerstvit. Vůbec jsme nelitovali, že jsme na Schopnosti žen šli a já doufám, že Vás můj článek motivoval a také se tam vypravíte, určitě nebudete litovat stejně jako já a moje kamarádka.